Listopad 2010

Nauit´ihaweru Awyrhez

30. listopadu 2010 v 17:26 | Tinkerka
První jednorázová povídka. Je to vlastně takový den z našeho ranche psaný formou povídkovou :D ale jakoby bychom byli normální, živá a řádně veliká stáj :P
Doufám, že bude líbit, nebudete se moc nudit při této odbočce od Gloomyho.
Při této příležitosti Vám oznámím pár aktualit:
1. Gloomy cválá do finále..4 kapitoly+prolog=konec... ;)
2.Mám připravenou novou povídku...Tedy více méně nápad na ni, pokud chce vědět víc, mrkněte se do povídek, už je k ní i obrázek a obsah, postavy, žánr, atd.... Jmenuje se to "Šaman"
3.Prosím, přihlašujte se do dostihu. Ráda bych, aby vás bylo co nejvíce, klidně si zkopírujte tu ikonku co je v info článku a udělejte mi reklamu :D
4.Jsem nemocná. Je mi akorát tak na... nic. Dneska jsem celý den ležela, ale zítra už frčím do školy :(
5....Dozvíte se z této povídky :D

1. sníh v Olomouci...a já byla u toho :)

30. listopadu 2010 v 16:08 | Tinkerka |  Galerie
Včera se začala bílá pokrývka poprvé snášet na Olomouc. Jakmile jsem přiletěla ze školy, obula jsem se do nazouváků, hodila na sebe bundu, pod paži popadla Rock´n´Rolla a PlayBoye, do kapsy foťáčka, seběhla schody a vyběhla ze dveří. Stanula jsem na schodech před barákem, nedbala jsem třesu v rukou a drkotání zubů, vydala jsem do bíla a vyblejskla ty moje krasavce...
1. sníh v Olomouci...a já byla u toho :)
1. sníh v Olomouci...a já byla u toho :)
1. sníh v Olomouci...a já byla u toho :)
1. sníh v Olomouci...a já byla u toho :)
1. sníh v Olomouci...a já byla u toho :)
1. sníh v Olomouci...a já byla u toho :)
↑a má nejoblíbenější fotka ↑

Fotek je málo, všem 4 nám ale začala být pořádná zima..Mě, koním i foťáku ;)

Alcarnarmo...jak se k nám dostal náš vlček

27. listopadu 2010 v 21:07 | Tinkerka |  Fotopříběhy
Dneska, téměř po obědě si Jane a Emily z ranche Ester rozhodly, vyjet ven. Emily jela na jejím Salim a na vodítku za sebou "táhla" Cefa. A naše Jane se rozhodla provětrat nikoho než Raida.
Vyjížďka
Holky se pusitily do cvalu...
Vyjížďka
Ale někdo jim vyběhl naproti! Byl to vlku podobný pes a za ním za vodítku vlála Brenda.
Vyjížďka
Téměř by poplašil koně, Brenda ho však v čas chytila.
"Co to je?"zeptala se překvapeně Jane a Brenda se uškíbla.
""To" se jmenuje Arcarnarmo a odteď je to člen ranche. Mám ho z útulku. Je to čistokrevný a ničím nekřížený kříženec,"prohlásial pyšně a pak pronesla, že si zajde pro koně a vyjede si s nimi,
Vyjížďka
Brend si vzala tréninkově Esprita a byla mile překvapená, jak zodpovědně se k tomu Ali postavil.
Vyjížďka
S koňmi se okamžitě spřátelil.
Vyjížďka
Alísek je velice poslušný a vděčný. Brenda je nadšená, že ho má. A my taky.

Ad Astra...soutěžící

27. listopadu 2010 v 20:25 | Tinkerka
soutěžící budou postupně doplňováni

Dostih Ad Astra...ke hvězdám a pro hvězdy!

27. listopadu 2010 v 20:14 | Tinkerka
DOSTIH - Ad Astra

Dostih Ad Astra, neboli →ke hvězdám← je dostih pro  anglické plnokrevníky a polokrevníky všeho věku! Všechny věkové kategorie buduou společné, tedy pouze jedna kategorie. Soutěž nebude na kola. Kolo bude pouze jedno a hned se dozvíme vítěze.

Pravidla, aneb v čem to spočívá
Náš dostih nemá přesně omezenou dobu přihlašování, nejpozdější termín je však 30.1.2010! V ten den, máte poslední možnost poslat přihlášku, fotku a vlastní popis dostihu. Samozřejmě s tím, že Váš kůň v dostihu vyhrál ;)
Dále pak, jen abyste věděli, začátkem ledna pošlu údaje Vašich koní Steeple, aby zkontrolovala jejich zdravotní stav.
Co se velikostí týče, můžete přihlašovat všechny velikosti koní, pamatujte ale, že koně MUSÍ BÝT A1/1 !!
Soutěž bude hodnocena porotou. Kdo jí byl se dozvíte po dostihu. Tímto apeluji na případné zájemce o post porotce. Nevlastníte-li nějakého plnokrevníka←není podmínkou, můžete porotit! Beru první 2 zájemce, kteří mi napíší na MAIL Tinkerka11@seznam.cz

Přihláška...odesílat na Tinkerka11@seznam.cz, předmět dostih
Jméno Vašeho koně (ne SN):
Váš Ranch, adresa ranche:
Vaše přezdívka:
Věk Vašeho koně:
Pohlaví Vašeho koně:
Zdravotní stav Vašeho koně( podle poslední kontroly u veterináře):
Vlastní příběh o dostihu:
Fotky (600x450 px. nejlépe)


Výhry
Vím, že s výhrami z JC to nedopadlo nijak slavně, proto jsem se nakonec rozhodla, že první tři vítěze odměním diplomem a první místo dostane dostihovou uzdečku, druhé místo ohlávku a třetí místo taktéž ohlávku. Doufám, že tentokrát to vyjde.

Jinak nevím, co bych dodala. Snad jen, že doufám, že se vás přihlásí hodně a že přeji všem jen to nejlepší.
Breyer


Oddělovač...(c) Tinkerka

  *   ←Soutěžící (klikněte na hvězdičku)

Alcarnarmo

27. listopadu 2010 v 15:55 | Tinkerka |  Zvířata
Jméno: Alcarnarmo /vítězný vlk/
Druh: Pes /kříženec/
Pohlaví: Pes
Narození: 18.12.2009
Povaha: Ali je pes do nepohody. Patří naší Brendě, zvyknul si ale na celý ranch a je to veliký mazel. Jen k těm, co zná, ovšem. K ostatním je poměrně nepřátelský, prostě hlídač, jak se patří. Má v sobě vlčí krev, podle toho se také chová. Rád běhá a nesnáší, když prší, jelikož díky tomu ho nemůžou holky brát ven. Přesto má velké srdce a duši ochránce.
Alcarnarmo
Alcarnarmo a Brenda

Soutěže

23. listopadu 2010 v 21:06 | Tinkerka
DOSTIH - Ad Astra
DOSTIH - Ad Astra

Dostih...jak to bude / nebude?

23. listopadu 2010 v 20:29 | Tinkerka |  NOVNIKY
http://fredfred.net/skriker/images/fred/2005/praha/chuchle1.jpg
V minulém článku se objevila otázka ohledně dostihu. A já se nakonec rozhodla, jej doopravdy uspořádat. Bude to taková malá soutěžka, ve velkém.
Všechno si promyslím, rozmyslím, udělám rozcestíky a rozešlu oficiální pozvánky. Vypadá to, že na e-maily.
Tak jo..zatím nevím, kolik se vás přihlásí, jaké budou výhry, nevím NIC. Ale jedno vím - rozjedeme to lidi, užijeme si velká srdce našich anglických plnokrevníků, jejich napínající se svaly a pot, stékající po jejich šíjích.
Přibližně: Kdo se přihlásí?

Idocus... proč zrovna JÁ?

22. listopadu 2010 v 20:45 | Tinkerka |  NOVNIKY
Idocus

Ani nevím, proč jsem se rozhodla napsat tenhle článek. Dumám nad tím, proč mi teď tak klesla návštěvnost. Přitom chodím, komentuju..Ale to nevadí. Už jednou jsem slíbila, že vám nebudu nic vyčítat, takže to sakra dodžím.

Ale nadpis napovídá, že jsem nepřišla plakat nad rozlitým mlékem, přišla jsem se podělit o svou novou lásku. I-D-O-C-U-S. Nikdy se mi moc nelíbil- Klidný mold - nic na mě, obyčejný hnědák - taktéž nic na mě...Ale po delší dobře jsem se na íďu opět podívala, zkodnotila jeho pro a proti a vyšlo mi, že je to vlastně celkem krásný kůň.

Víte, dneska jsem se koukala na záznamy z dostihů..Z Belmont Stakes, z Pardubické a poplakala jsem si u životního příběhu Barbara. Žasla jsem nad osudem Phar Lapa a kulila oči nad ovážností Ruffian. A přišla mi myšlenka, zbloudilá a poštilá - sbírat pouze dostihové koně. Ze začátku se mi to líbilo..Založit si dostihovou stáj, chovat ty nejlepší plnokrevníky..Jak rychle mě to napadlo, tak rychle jsem to zavrhla. Ale přiznejme si - plnokrevníci jsou jedni z nejkouzelnějších koní planety. Upoutal mě ale, ačkoli nevím, jak jsem k němu přišla íďa. Vlastně to bylo tak, že jsem hledala plnokrevníky u TH a narazila na tohohle hnědého oře. A zamilovala se. Bláznivě a upřímě vzplanula láskou k němu, k jeho očím. Nejpíš zůstane jen snem, ale možná, že přemluvím rodiče, aby mi na narozky místo setu na namalování koupili tenhle hnědý zázrak. Možná, možná...

Už před nějakou dobou mě napadla šílená soutěž. Dostih. Uspořádát dostih. A v čem by soutěž spočívala..? Samozřejmě ve fotce. Nejlépe vyfocený dostihový kůň, s jezdcem, výstrojí... A pak, aby to nebylo tak jednoduché, popsat co nejlépe onen dostih. Vlastní myšlenka, smyšlený průběh. Kdo nejlépe vystihne atmosféru při dostizích, kdo nejlépe popíše průběh a své vítězství. Já a porota pak shodnotíme a vyhlásím vítěze... Zatím, je to myšlenka v zárodku, nejsem si tím úplně jistá. A proto to zveřejňuju..: Má někdo zájem, přihlásit se..?

22. kapitola: My horse Gloomy Prince

21. listopadu 2010 v 9:47 | Tinkerka |  Povídka-My horse Gloomy Princ
Začínám se divit, že jsou ty kapitoly takové krátké. Vždycky jsem se brzdila a teď mě napadá, že jsem to možná neměla dělat. Proto je tenhle dílek tak krátký, tak trochu nezáživný :D Ale užijte si ho a komentář potěší...

Pramen Epony...Písnička, která chytne za srdce jak metalisty, tak i koňaře

20. listopadu 2010 v 21:01 | Tinkerka |  Co mě zajímá
Říká vám něco jméno Epona? Většině nejspíš ne, málu ale možná na mysl příjde keltská bohyně. Keltská bohyně koní. Většinou zpodobňována jedoucí (jak v dámském sedu, tak i obkročmo) na klisně, popřípadně ve společnosti dvou klisen nebo ve stádě, kojíc hříbata. Je to všechno jedna velká náhoda - nebo spíše osud - že jsem narazila na skupinu Cruadalach, české pagan metalisty (skupina hrající pohanský metal). Jak, to vám nebudu ani říkat, byli bychom tu dlouho. Ale co osud nechtěl, a co je hlavní, poslechla jsem si několik písniček, mezi nimi byla i zmiňovaná Epona..Přesněji: Pramen Epony. Co je to Epona? Napadlo mě a utíkala jsem na wikipedii. A tam jsem se to dočetla, o již zmiňované bohyni. Asi těžko budou zpívat o bohyni koní...Napadlo mě, jaké včak bylo mé překvapení, když jsem konečně začala rozumět chrapláku zpěváka a rozeznala slova: "Tak spétáš hřívy hříbat..." A to mi nedalo, našla jsem si text a žasla. Už předtím se mi písnička líbila, ale teď, teď jsem se zbláznila. Nemusíte být tvrdí metalisti, stačí být pouze milovník koní a vsadím se, že si písničku oblíbíte ;)


A abyste si písěň mohli jakesepatří užít, přikládám i text:
Královno Epono, tak, jako teče voda,
Tak splétáš hřívu hříbat
Pod nebem blankytným
Královno Epono, tančíš, kde Slunce dřímá
Tam v kopcích smaragdových
tvé srdce pramení
(2x)

Dusot kopyt v travách, jež sílí s tvými slzami
Když cváláš v šatech z oblaků, jak nádherně se sní
Miluješ a dáváš růst, spanilejší jsi všech múz
Každý den vypláčeš potoky, abychom mohli žít

R: Kam mizí stáda tvá
Rozběhne se tvůj kůň, královno,
S větrem bude ržát,
Následovat budu jeho cval
Když zúrodníš svou modř
Jsem vděčný za tvůj pláč, Epono,
Poznám slzy štěstí
Když vidíš kvést můj kraj

Dusot kopyt v travách, jež sílí s tvými slzami
Když cváláš v šatech z oblaků, jak nádherně se sní
Miluješ a dáváš růst, spanilejší jsi všech múz
Každý den vypláčeš potoky, abychom mohli žít

Tvůj pláč dává mír,
Na jasné dny vzpomínáš,
Tam v nížinách
Tvé slzy napájí,
Proud živých jar,
Kdy všechno mládne
V očích tvých

Královno Epono, tak, jako teče voda,
Tak splétáš hřívu hříbat
Pod nebem blankytným
Královno Epono, tančíš, kde Slunce dřímá
Tam v kopcích smaragdových
tvé srdce pramení

R: Kam mizí stáda tvá
Rozběhne se tvůj kůň, královno,
S větrem bude ržát,
Následovat budu jeho cval
Když zúrodníš svou modř
Jsem vděčný za tvůj pláč, Epono,
Poznám slzy štěstí
Když vidíš kvést můj kraj

Jaký máte názor... ?asi to zkusím navrhnout jako hymnu koňařů :D

xxx po třetí :D

16. listopadu 2010 v 20:35 | Tinkerka
xxx
xxx
xxx

Anketa...jakého jste náboženství?

16. listopadu 2010 v 20:17 | Tinkerka |  Co mě zajímá
Před nějakou dobou jsem zde dala anketu ohledně náboženství.
Opravdu mě zajímalo, jací lidé chodí na mé stránky to jsem se ale dozvěděla věcí :D Anketa dopadla takto:
Jakého jste náboženství?
Křesťan
20% (2) --Kdo je křesťaň, přiznejte se :D
Pohan
20% (2)--Ano, jeden hlas byl můj, kdo je ten druhý polyteista?
Ateista
10% (1)--Zvláštní, pouze jeden ateista z 1o lidí, kteří hlasovali?
Buddhista
10% (1)--1 buddhista? Dobré ;)
Satanista
10% (1)--Nechť se ten člověk přihlásí, chci s ním hodit pokec :D
Jiné (je toho tolik :))
30% (3)--K tomu není co dodat :)

"xxx" ←Co to jé?

14. listopadu 2010 v 16:51 | Tinkerka
Vystkytne-li se tu někdy v budoucnu i v čase minulém článek s názvem "xxx", nevěnuje mu pozornost a NEKOMENTUJ, pokud nemusíte... Děkuji ;)

xxx po druhé

14. listopadu 2010 v 16:46 | Tinkerka
Rock´n´Roll

© Tinkerka 2009
Ranch Horsy Dream 2009-2011
Kopírujte se svolením majtelky blogu a chovejte se zde jako slušní lidé