Prosinec 2010

3. kapitola: Šaman

29. prosince 2010 v 19:04 | Tinkerka (Artheth) |  Povídka - Šaman
Opět další Šamánek.. Věci se konečně dají do pohybu, jak koňské, tak i ty hochovské :D
Chci jen upozornit, že Josh je přesně podle mého nevkusného vkusu, má-li někdo námitky, nechť je raději spolkne. Nebo budu vraždit. Krutě.

Calling the Rain

29. prosince 2010 v 18:48 | Tinkerka (Artheth) |  Den po dni
Zdravím,
po delší době se opět hlásím. Kolikrát jsem tuhle větu už psala a kolikrát jsem slibovala, že se polepším? Ach.
Je po Vánocích a čeká nás ještě Silvestr, k nám přijde Nauitek, dostanu nějaké oblečení a tašku <3 Abyste rozumněli, bude mi (teprve!) 13. Hoho.
Dále se musím pochlubit, co jsem dostala k Vánocům. Nejdůležitější dárky byli Nutcracker Prince*, jehož jméno jsem definitivně změnuila na CALLING THE RAIN.  Další dáreček, kterrý mě donutil tančit byl NIKON L110. Můj miláček. A další, neopomenutelný, GLADY. Moje Steelky, Adolfina a Josefina. Mám z nich puchýře, ale jsem nejšťastnější.
Mimo jiné je třeba zmínit, že se snažím co nejvíce chodit na koně, co nejvíce psát a co nejméně lenošit :) Jde to ztěží ale užívám si to. Podivné :D
Nebudu dělat, že mě nechává kamennou, že sem nikdo nechodí. Ale já taky nikam nechodím, tak to mám.

* K Rainíkovi bych dodala, že jsem ho koupila v docela nepěkném stavu. Prasklý a ulomený podstavec, zalomený v kopytě a ještě ke všemu má obrovskou rýhu na pleci. Ale co se dělat. Rýha se dá zakrýt a podstavec přilepit.


calling the rain, text, více méně refrén mám v záhlaví ;)
miluju ten song

...Vánoce 2010...

23. prosince 2010 v 19:41 | Tinkerka (Artheth) |  Den po dni
Je to téměř tu.
Ačkoli mě se to nezdá, svátky "klidu a míru" (stresu a nervů) jsou tady a my se jich již nemůžeme dočkat. Alespoň já.
Nevím co psát. Opakovat to, co bylo několikrát vyřčeno? Že vám všem přeju hodně štěstí, zdraví, lásky a přátel? To je trapné. Přemýšlela jsem nad originálnějším pojetí Vánoc a vězte, že na nic jsem nepřišla.
Poslouchám koledy a vzpomínám na ta léta, kdy jsem byla malá a netrpělivě jsem vyčkávala zvuk zvonečku oznamující příchod Ježíška. Vzpomínám si na ty doby, kdy jsem přiběhl do pokoje a oči se mi rozzářily nadšením z té kupy dárků.
A nyní? Dárky mám očíhnuté, na Ježíška nevěřím a zvoneček nezvoní.
Budu se někdy na něco těšit tak moc a přát si něco tak usilovně, jako před 7 lety? Pochybuji.

A i přestože už jsme velké holky, školou povinné, přeju vám, abyste si ty zatracený Vánoce užily, jako malý. Abychom pod stromkem nalezly to, co jsme si přály a aby nás těšilo sledovat svou rodinu pohromadě.
Ač již všichni poznali, jaké to je, někoho ztratit, ač nám všem bude někdo scházet, ať už člověk či zvíře, možná i věc, žijte přítomností. Alespoň nachvilku se vykašlete na to, bude zítra, a co bylo včera a žijte tím okmažikem. Užijte si Vánoce, to, co pro nás znamenají. Vdechněte vůni zimy, vdechněte vůni radosti a dopřejte si, sakra VESELÝ VÁNOCE!
Veselé Vánoce
moc ráda bych, aby jste obrázek rozšířili dál. původní obrázek jsem si našla na googlu a upravila jsem ho já... origoš si můžete prohlédnout →tady←.

Helvetie..!!!

22. prosince 2010 v 17:09 | Tinkerka (Artheth) |  Den po dni
Avatar-Justify-DON´T COPY, PLEASE

Po delší době zase zdravím, hlásím se do služby, stojím v pozoru nebo cokoli dalšího.
Nebyla jsem tady, jelikož za 1) nebyla nálada a za 2) mám jiné starosti. Přesto, hlavně díky tomu, že jsou prázdniny, jsem opět zde a píšu tenhle chabý pokus o "novinky":

Ta Štědrá věc je za chvíli tu, večer, na nějž se třeseme celý rok během chvíli odejde a nám nezbyde, než se těšit zase.
Nebudu vám říkát, že jsem nervózní, extra natěšená a v depresi...byla by to lež a lhát se nemá :) Pravdou je, že se sice těším, ovšem deprese se naštěstí nedostavila a mé nervy jsou zatím tak nějak v pořádku. Možná, je to díky nádhernému přívěsku jednorožce, který se mi od nedávna houpe spolu s dráčkem a keltským kruhem na krku. Nebo taky ne.
Dneska jsem nazdobila stromeček a poved se. Ne, samochvála nesmrdí, dodává sebevědomí a já ho mám sakra málo. Fakt! :D
Byla jsem pověřena, dát sem dalšího Šamana, reakce na něj jsou zatím kladné, takže nevidím důvod, proč by ne. Bude. Ale nevím kdy, protože se mi nechce.
Včera (nebo to bylo už předevčírem..?!) jsem se zmínila třídní o tom, že píšu. Zeptala jsem, jestli jsem něco dokončila. Řekla jsem, že ne. Takže musím něco dokončit. To "něco" je rozepsaný příběh válka bohů. Podle mě poměrně zajímavé, originální, avšak náročné.
Dále mě nic nenapadá, takže...
Počkat, ještě k nadpisu..! Helvetie→Švýcarsko...písnička od Eluveitie. Vysoce návykové, nutící házet hlavou. Doopravdy.

Miluju Eluveitie. Miluju Uis Elveti. Vy taky?

Mysty a Wisdomka

15. prosince 2010 v 13:24 | Tinkerka (Artheth) |  Okolo ranche
Už před nějakou dobou mi přišel Nauitek a Paddock Pallové na namalování, což je naprosto perfektní. Nauíska jsem si již prohlédla, je živý a zdravý (je to "Brendin kůň" a oficiálně k nám přijede až na mé narozeniny) a Paddockové jsou již namalováni.
Jak skončili? To si můžete prohlédnout, kliknete-li na celý článek.

2. kapitola: Šaman

9. prosince 2010 v 17:28 | Tinkerka |  Povídka - Šaman
Včera jsem tu nebyla, ale četla jsem naprosto nejlepší knížku, co existuje. Dovoluji si tvrdit, že hravě konkuruje Harry Potterovi a Stmívání nechá daleko za sebou, jelikož autorka má talent na hru se slovíčky a opravdu velice mistrně s nimi pracuje. Tato kniha je psaná uvolněným stylem, až moc uvloněným, občas...Pokud jste slabší povahy, musím upozornit, že slovy jako "děvka" "do prdele" se to v prvních dílech jen hemží. Přesto to není žádná sprosťárna, počet vugárních výrazů je převýšen akcí a postavami. Musím potvrdit, že je to 100% návyková kniha, jakmile jednou začnete, nepřestanete a musíte mít další a další díl!
Celé je to o vampýrech, Morojích - tedy těch "hodných"co při pití krve nezabíjí, "zlých" vampýrech, to jsou Strigojové - ti pro krev vraždí. Dále jsou tu dhampýři, nebo-li potomci Morojů a lidí.
A hlavní hrdinkou je dhampýrka Rose, který byla jako většina dhampýrů vycvičená k ochraně Morojů před Strigoji, a o její nejlepší kamarádce Lisse, poslední člence rodu Dragomirů, jedné z nejváženějších Morojských rodin. Je o jejich dobrodružstvích, objevování Lissiných schopností, ale i objevování schopností Rose. Protože tyhle dvě nejsou obyčejné, obyčejné není ani jejich přátelství.
A co by to bylo za knihu o puberťácích, kdyby v ní nefigurovali také kluci nebo v některých případech muži. Lissa se zamiluje do Christiana, jehož rodiče byli Strigojové a Rose pro změnu do svého instruktora, Dimitrije Belikova (<3 Dimitrij 4ever :D; je mu 24 v klidu :D) . Všechny ale čekají překvapení, vzájemná důvěra podstoupí několik těžkých zkoušek v nichž jde doslova o život. A ne vždy mohou všichni přežít...
Celá edice má 6 dílů z nichž se první jmenuje Vampýrská akademie, druhý Mrazivý polibek, třetí Stínem políbená, čtvrtý Krvavý slib, pátý Spoutáni magií a šestý (který vyjde až na jaře 2011, grr) nese název Poslední oběť.
Autorkou tohoto skvostého díla, které je horší než kdejaká droga je Richelle Mead a série těchto knih by měla být k sehnání v každém knihkupectví.
Ale teď už k Šamanovi:

1. kapitola: Šaman

7. prosince 2010 v 19:17 | Tinkerka |  Povídka - Šaman
Prosím: trubači nástup a dvorní dámy omdlévejte...máme tu první díl nové povídky! Jak již víte, jmenuje se Šaman a je o dívce Trixie a /později/ o jejím koni Šamanovi. Tak doufám, že vám šílený Šaman přijde jako dobrá náhrada Gloomy Prince, který si již nyní běhá někde v Arábii =D

RHD Rock´n´Roll

6. prosince 2010 v 18:46 | Tinkerka |  Classic
Jméno: RHD Rock´n´Roll

Přezdívky: Rocky, Rockyšák

Pohlaví: Hřebec

Plemeno: AQH

Rok narození: 2001

Zaměření: Western reining, cutting

Temperament: Poměrně temperamentní, většinou však klidný

Jak se chová pod sedlem: Výborně

Stav: 10/10

Rok výroby: 2009


 O Rockym: Rocky se k nám dostal společně s jeho nejelpším kamarádem Rascalem. Na jeho jméno jsem přišla stylem "když už máme Metala, tak proč ne rock´n´rolla?"A tak se stalo. že byl Rocky náš. Je to klidný kůň, dobrosrdečný, ochotně nosí na svém hřbetě všecno, co na něj posadíme. Rád předvádí své schopnosti a vypracované svaly, mezi jeho největší záliby patří cutting, v němž je hvězda. Kvůli nouzi o dobré westernové jezdce už ale dlouho pravý western nejezdil, přesto jsem přesvědčená, že kdybychom ho přihlásili do western reiningové soutěže, vyhrál by. Je to totiž veliký pracant, plamen svíčky, co raději vyhoří, než aby zhasnul...

Galerie:
Rock´n´Roll
Rock´n´Roll
Rock´n´Roll

Epilog: My horse Gloomy Prince

5. prosince 2010 v 18:45 | Tinkerka |  Povídka-My horse Gloomy Princ
Kdo čeká zrvrat a zázračné oživení, toho musím zklamat. Happy endy jsou nuda, no ne?
A chcete-li navodit tu zprávnou atmosféru, pustě si třeba Evanescence- Missing nebo třeba My Immortal nebo Lithium...A nebrečte ;)

Galerie - Black Metal

5. prosince 2010 v 17:56 | Tinkerka |  Galerie
Slibované fotky našeho Černého kovu :D dobře, raději se spokojím s Black Metal, jakožto hudebním stylem.
Ještě dodám, abyste si fotek vážili, jelikož vyfotit je, mě stálo veškeré mé skokanské schopnosti, hafo kapesníků a veškeré mé nervy :)
A také podotknu, že fotky jsou absolutně nepovedené..tmavé, nemastné, neslané..ale alespoň nějaký důkaz zimy ;)
RHD Black Metal
RHD Black Metal
RHD Black Metal
RHD Black Metal
Alcarnarmo
RHD Black Metal
Metal je nádherný, není-liž pravda..? :)

5. prosince..."Mikuláš" "A co jako?"

5. prosince 2010 v 17:46 | Tinkerka |  Den po dni
Avatar-Justify-DON´T COPY, PLEASE

Začnu od začátku..
Dneska jsem po dlouhé době byla opět na koních. Ráno jsem jela s kamarádkou vlakem, všechno v pohodě, popraly jsme se o plakát Chrigela, taktéž všechno v normálu. Převlékly jsme se a vyrazily směr stáj. Tam jsme vyházely boxy, pak přišli ostatní a šlo se jezdit. Vzala jsem si Abu (jako normálně). Abinka je taková, řekněme svérázná. Kouše a to dost, nejednou po mě chňapla a jednou jsem dokonce měla otisk jejích zubů na ksichtě ;)
Ale nevadí, prostě: nasedlali jsme, nauzdili a jako první na ní jela jedna holka. Dobré, všechno dobré, dokud jsem si na ni nesedla já. Klušeme, klušeme a najednou "Íháá" :D Hodila mi hrba, vykopla a hodila hlavou :D to jsem ještě vyseděla, dokud nevykopla a neskonila hlavu...To jsem fakt nedala, zvlášť, když si u toho ještě z vesela poskakovala a mě zradila má pérka, která bez pobízení vypadla ze třmenů :D TAkže jsem se hlavou zabořila přímo do sněhu a viděla jsem jen vzadlující se černé pozadí :D
Prostě idilka :)
Ale vraťme se ke koním, k Breyerům.
Včera jsem byla vyfotit Metala, fotky sem co nejdříve dám. Zíra také TH odešle Nauitka a Paddock Pally. Sic je dostanu až na narozky, ale to vydržím, vždyť Silvestr je tu za nedlouho, no ne...?
Také, jak jste si mnozí bystří mohli povšimnout, je MIKULÁÁÁÁŠ :D No a co, prostě den jako každý jiný, neznám nikoho "staršího", kdo by to hrotil, vy snad ano? Dostala jsem 200, tričko s koníkem, rolák, flashku a nějaké sladkosti...Není to vůbec málo, ba naopak, až mnoho, ale rozhodně se nebudu převlékat za čerta :D jsem dost děsivá i bez nějaké masky, nemyslíte? ;)

Co víc? Nenapadá mě žádná podstatná věc, kterou bych mohla sdělit..So, bye everybody :)

26. kapitola: My horse Gloomy Prince

5. prosince 2010 v 11:26 | Tinkerka |  Povídka-My horse Gloomy Princ
Jelikož je to přednastevené, tak vážně nemám tucha, co psát tady to toho místěčka kuzívou.. Už to mám! POSLEDNÍ KAPITOLA!
Kapesníčky do rukou a vzhůru do čtení...
Jo a stejně bude ještě epilog ;)

25. kapitola: My horse Gloomy Prince

4. prosince 2010 v 11:23 | Tinkerka |  Povídka-My horse Gloomy Princ
Ach, dívky...tak tahle kapitola je vážně nechutný slaďák. Ještě horší jak Stmívání..Ale přežijte to, příště bude líp ;)

Kresby 0.2 (?)

3. prosince 2010 v 19:01 | Tinkerka |  Kresby
Dneska, jelikož stůňu, tak jsem kreslila. Kreslila jsem elfky ;)
Elfka1
Elfka2
Tak snad se líbí...ehm ;)

24. kapitola: My horse Gloomy Prince

3. prosince 2010 v 14:55 | Tinkerka |  Povídka-My horse Gloomy Princ
Tu dum..tu dum...Další dílek..Název: LOV aneb snažší to být nemohlo :D

© Tinkerka 2009
Ranch Horsy Dream 2009-2011
Kopírujte se svolením majtelky blogu a chovejte se zde jako slušní lidé