Leden 2011

Inis Mona, Van Helsing, Amon Amarth

27. ledna 2011 v 19:08 | Tinkerka; Isa-Suwyeh |  Galerie
Mír, spoluobčani :))
Fotky jsem sice slibovala až na pátek, ale jelikož jsem na koně nakonec nešla, vyfotila jsem nové členy stáda. Nejsou to světoborné fotky, jsou hnusné, rozmazané a nezaostřené. Ale to si stěžujte na zatracené zákony Vesmíru a ně na mně. Neukamenjte mě, neukřežujte mě. Mě nikoli, to pány bohy.
Přeji příjemné prohlížení nepříjemných fotek.
RHD Inis Mona a Van Helsing
naši dva nováčci.. klisna Inis Mona a její hříbě Van Helsing

Toš kurňa... zase bych mohla začít makat

26. ledna 2011 v 20:43 | Tinkerka; Isa-Suwyeh |  Den po dni
Nányë alassëa omentielmanen.
Zdravím, zdravím, zdravím.
Dnes jsme byli se školou v divalde (dá-li se té kůlničce říkat divadlo) na Maryše. Bylo to dobré, pěkné, s pěkným hercem :P
Ano, zažívám jakousi podivnou krizi. Tak mě napadá, že zítra je čtvrtek.. a minulý čtvrtek jsem na zastávce narazila na moc pěkného metalistu. Dlouhé tmavé vlasy, tmavé oblečení a glady, asi 15 let... mm :D Třeba tam bude i zítra. To by bylo fajn.
Byli jsme na poště pro zásilku od TH. Iniska a Heloušek ( GGčka a Heartbr) jsou doma a s nimi přicestoval i jeden nejmenovaný koník. Můj první přemalovaný Traditional. V pátek budu fotky, páč zítra jdu na koně a vrátím se až večer.
Došlo mi, že bych asi měla naspat Šamana.. Když mě se nechce :D
No, asi budu muset začít makat.
RHD Awa © Tinkerka

Don´t let the spirit of rock die!

24. ledna 2011 v 20:01 | Tinkerka; Isa-Suwyeh |  O mně
Zdravíčko,
tak nějak se to celkově nehodí k tématu, ale já to sem prostě musela dát :D objevila jsem to u videa od Amon Amarth - Guardians of Asgaard (cause we are! we´re guardias.. guardians of asgaard!!) ← to si nešlo odpustit :D
A tak to je to tady... nemůžu z toho, položilo mě to.. tak krutá pravda :D

Zákeřný "řetězářekQ" o mé maličkosti

22. ledna 2011 v 18:42 | Tinkerka; Isa-Suwyeh |  O mně
1. Co má znamenat tvá přezdívka?
Velice zákeřná otázka. Abych pravdu řekla, tak jak jsem přišla na "Tinkerku" ani nevím. Jednu dobu jsem byla na VS Černá Perla jako Denčítko. A pak jsem si založila ranch, už jako Tinkerka. Nevím, jak jsem na to přišla, dalo by se říct, že si ta přezdívka ke mě přišla sama. Mám ji proto že miluji irské tinkery. Není asi co víc dodat k této přezdívce.
Pak je tu Isa, Isa-Suwyeh. Isa mě napadla už dávno, ale před nedávnem jsem to tak nějak teprve aktivovala. Isa je runa starogermánského futharku znamenající led, je runa mně asi nejsympatičtější. A Suwyeh. Suwyeh je hrdinka jednoho mého příběhu, hrdinka, se kterou značně sympatizuji. Takže Tinkerka Isa-Suwyeh.

2. Vzpomeneš si, co tě přivedlo k blogování?
Yes, úplně jasně. Začalo to všechno tím, že jsem (když jsem byla malá) se začala zajímat o Bella Sara. Za nějaký čas mi rodiče zapojili internet, já se regla na VS Černá Perla a s kamarádkou jsme si založily VSku. A já si pak založila ranch. A bylo to.

3. Jaké jsou tvé oblíbené knihy?
Mění se to. Mezi knihami k nímž se vracím, je určitě Poselství jednorožců, Alchymista, Vampýrská akademie, klasika jako Harry Potter. Ale těch knih je mnoho víc, myslím, že ani nemá cenu všechny vyjmenovávat :D

4. Událost, která definitivně změnila tvůj pohled na svět?
Mmm.. Narození. Jendoznačně to, že jsem se kdy vůbec narodila.
A pak je tu ještě jedna. Událost, díky níž jsem se neskutečně změnila, snad k lepšímu. Myslím, že jsem se díky tomu stala osobitější. Bylo to, když jsem si poprvé pustila píseň "Bring me to life" od Evanescence. Když jsem je začala poslouchat. Od Evanescence jsem přešla k Lordům, od těch k Nightwish, od nich ke Slipknotům.. A tak to pokračovalo. Vyházela jsem barevné oblečení, začala nosit náramky s ostnama a řetězy kolem nohy. Ve sluchátkách mi nyní jde slyšet jen metal-rock-punková hudba, díky čemuž jsem začala být odvážnější. Ano, hudba dokáže zázraky. Ze vzorné hočičky co se bála vyslovit nesouhlas se stal drzý oponující spratek s vlastním názorem na život. Změnila jsem se, vzhledově i duševně. Potkat mě před třemi lety, nepoznáte mě. A není to jen proto, že jsem vyrostla. Je to proto, že jsem se změnila.

5. Oblíbená barva. Popřípadě uveď co na ní vidíš.
Miluju rudou, královskou modř, tmavě zelenou, černou... Těžko říct co na nich vidím, prostě to tak je. Páč moje černá je černější než vaše černá... říkám jí černočerná :D

6. Jaké je tvé astrologické znamení a jak moc se ztotožňuješ s jeho vlastnostmi? Můžeš i říct, které vlastnosti na tebe vůbec nesedí, i když by ti měly být dány do vínku.
Jsem kozoroh každým coulem. Jsem pesimisticky realistická, vážná a opatrná. Můžu říct, že i ctižádostvá a rozhodně uzavřená. Tolik lidí si myslí, že mě zná, ale nezná mě nikdo. Ani já sama.

7. Filmy ke kterým se vracíš.
Těch moc není. Miluju filmy Tima Burtona, především Nightmare before Christmas, Mrtvá nevěsta a BeetleJuice.

8. Co si myslíš o nadpřirozených silách, magii a věštění budoucnosti? Máš s tím nějaké zkušenosti?
Nadpřirozeno neexistuje. Jsou pouze zcela přirozené jevy, kterým nerozumíme, kterých se bojíme a proto je nazýváme neobvyklými a nežádanými.
Zkušenosti... těžko posoudit.

9. Existuje lahůdka, pro kterou klidně zabiješ?
Nezabíjím. Já trhám na kusy, hlavy napichuju na kůly... Se mnou to nemáte tak snadné :D ale tohle všechno udělám pro cokoli na co mám chuť.

10. Tvůj názor na Lady Gaga :P
Lady GaGa je osobitá, ale naprosto střelená a občas parádně nechutná. Zvlášť, má-li na sobě svůj sexy hovězí kostým. Hudbu má ale dobrou, stejně tak hlas.

Vše o mně, šiřte zákeřný "řetězáčeQ" dál a dál.. :D

Edit: 23. ledna 2011, 9:54

Minulost našich koní

20. ledna 2011 v 19:18 | Tinkerka; Isa-Suwyeh |  NOVNIKY
http://applizoo.com/image.php?pname=com.defiant.jackskellington&iu=0&iid=0
   Přemýšlela jsem ohledně životopisů našich koní a napadlo mě, že začnu psát minulost   všech koní, než se k nám dostali. Je to hlavně z toho důvodu, že u některých koní (např. JustDream) je psáno, že jsou odkoupeni od TH, ale např. u koní, jako Raido je velice barvitě vylíčena jejich minulst.
Rozhodla jsem se proto, že napíšu něco o našich koních, odkud jsou a jak se k nám dostali. Bude to sice záhul, ale postupně to určitě zvládnu...
btw. Z dějáku jsem dostala jedničku, uff :D
GG a Heartbr jsou objednáni a ještě někdo, ale nepovim kdo :D  Za nedlouho by snad měli dorazit, určitě je vyfotím, všechny 3. Á, já se snad nedočkám :D
K pár koním jsem doplnila rodiče, někteří ze zahraničí, jiní z Čech. Postupně se snažím nafocovat všechny koně, taky konečně zpravit všechny Stablíky.
Naposledy jsem dokončila Victory la Fonté Tobiase. Pod perexem jsou jeho fotky ;)

Tinkerka.. nechci měnit zaběhnuté, ale není to dostatečně... hrdé

17. ledna 2011 v 19:40 | Tinkerka .. přejmenovaná |  O mně
Přeji příjemné podvečer,
dneska jsem to ve škole docela zvládla, z fyziky budu mít jedničku. btw. v předchozím článku je chyba, dějepis máme až zítra, takže ty palce mi držte zítra, okej?

K nadpisu, jenž mluví za vše...)
Jistě mě všichni už nějaký ten pátek znáte pod přezdívkou "Tinkerka". Vždycky jsem byla jako Tinkerka spokojená a musím říct, že čím delší dobu se tímhle nickem podepisuju, tím víc si jako Tinkerka připadám. A dovoluji si říct, že je to mé druhé jméno. Prostě Denisa Zapletalová je Tinkerka.

Nesnáším Přemyslovce :// :D

16. ledna 2011 v 10:13 | Tinkerka (Artheth) |  Ostatní
Včera jsem se ještě navečer bavila s mamkou ohledně koní za vysvědčení.
Původně to měl být tajný koník, ten si ale počká, jelikož teďka pro mě hoří někdo jiný. GG a Heart. Ano, pokud budu mít 3 dvoje, dostanu tyto dva krasavce. A kdo ví, možná si vymrčím ještě něco :D
Teďka se nademnou musí jen slitovat fyzikářka a dát mi 1, stejně tak dějepisářka. Z dějáku se nechám v ponědlí vyzkoušet, takže mi všichni 6 vyučovací hodinu držte palce :D
A to bych nebyla já, nemět budoucí obyvatele přejmenované: GG → Inis Mona (jak dlouho jsem čekala, než mi na někoho bude to jméno sedět!) a Heartbreaker → Van Helsing (miluju ten film a Heart je prostě dokonalý :D)
Ještě se vrátím k "tajnému koníkovi". Nakonec se nebude jmenovat Excalibur (tak si pojmenuju někoho jiného), ale bude bude to Alkatraz :D
A taky už mám jméno pro Kriptona. Nejspíš si ho koupím na FD (nějak se o tom nemluví, tak doufám, že bude :?) a přejmenuju ho na "Klarenta".
Yeah, baví mě vymýšlet jména.

tak já se du učit zatracený Přemyslovce ://

Inis mona and Van Helsing

Druhá várka novinek 2011!

15. ledna 2011 v 18:52 | Tinkerka (Artheth) |  NOVNIKY
Tak si tak umývám nádobí, když mě napadne, kouknout na breyerhorse.eu..
Doumývám kouknu a ječííím!
Novinky, tedy druhá část jsou táám :D

° Kripton je nádherný. Sice trošku dražší, ale určitě si ho někdy koupím. Líbí se mi jeho groše, moldu jsem přišla taky na chuť...ale má příšerné jméno :D
° Moje 2 lásky... GG a Heart. Zbožňuju je, chci je. Nic víc, co bych řekla :D
° Kong... krásná gorila :D Ale ošklivý kůň :D nemám ráda tenhle mold, barva mi nesedí..jediný krásný jsou její oči ;)
° Úchvatný Lover set. Názor jsem vyřkla již několikrát, není nutno opakovati.
° Netopírek se mi moc nelíbí. Má své kouzlo...ale...em :/

btw. Díky za opravu kiiki :D

15.1. ...trénink endurance a vyjížďka

15. ledna 2011 v 17:15 | Tinkerka (Artheth) |  Galerie
Dneska na okamžik vylezlo sluníčko, vyhnala jsem Brendu na trénink endurance. Jelikož Rascal je už relativně zdravý, zkusili si dneska něco málo.. Asi víte, jak vypadá, když je po dlouhé době kůň pod sedlem. Když je to hřebec. Mustang.
Ale všichni jsme si to užili (ano, myslí i vás vy blbí čumilové :D ) →určitě znáte to, že fotíte koníky a lidi na vás koukají jako na kokoty :D
Moji koni, moje hrdost! :D
nauit4
Brenda, její kůň a její pes ;)
více pod perexem

Design "zennyata"

15. ledna 2011 v 9:34 | Tinkerka (Artheth) |  NOVNIKY
avatar - zenny

Brý ránko,
Tak, konečně jsem skončila s nastavováním designu se Zennuškou. Tahle kráska plná energie se mi začíná zamlouvat. No nevypadá přímo božsky?

Včera podvečír jsem začala vyrábět dess a skysla jsem u toho až do jedenácti. A stejně jsem ho nestihla celý nastavit, proto jsem si dneska přivstala a hohó, ho..hotovo :D
Je to trošku jiný styl, než jsem zatím zkoušela a musím se tedy pochválit. Nevypadá věru zle, zkrátka design, jak má být :D

Nevím, co k němu ještě napsat..už ani nic, tedy :D

Ale co je naprosto nepřehlédnutelné, tak to, že v e-shopu jsou noví koně! Sice jen část (a ke všemu ti, o něž nemám zájem), ale přesto jsou.
Když jsem to zjistila, málem jsem vyskočila ze židle.
° V Traditional můžeme zatím najít Ravela, který se mi moc nezamlouvá. Idocus je tedy o hodně hezčí a nemá takovou trapnou lysinku ve tvaru blesku. To je totiž to, co mi krom nepříjemné barvy tohoto koně naprosto znechucuje. Mimochodem: ravel znamená "zaplést, rozplést"
° Dále je tam arab set. Bambulky sice naprosto boží, ale panenka vypadá jako chlap (do teďka jsem si myslela, že je to chlap!). Kůň krásný, mám mold Thee Desperada ráda, stejně tak tuhle barvičku, ale dohromady mi to moc nesedí. Ale pojmenovala bych ho Abin´al´Asez. Kdo ví, možná mu jednou přijdu na chuť.
° V classic koních nic není, zato ve stablemates je sm sets nádherným domkem a moc pěknými koňmi. Je za lákavou cenu a možná si ho budu někdy přát...
° Benefiťák se mi mooc líbí :) Je nádherný, mám ráda tenhle mold a přestože nejsem zrovna zastánce růžové, on je opravdu k sežrání! :D
° Dále je tam set na namalování SM. Klisna, hříbě a hřebec. Všichni 3 krásné moldy, barvy k tomu...jo jo, tenhle set budu chtít.
° A pak tu máme Je..Jewela. Pokud vydrží, budu ho chtít na Vánoce, páč to je vážně kus. Žeru ten jeho postroj, mold a barvu. Á, Jewele, zůstaň tam do Vánoc! :D

Původně článek do dessu, skončila jsem opět u koní.
Kdybych moc žvanila, zarazte mě.

Au revoir, mes amis

RHD Nauit´ihaweru Awyrhez

13. ledna 2011 v 15:21 | Tinkerka (Artheth) |  Traditional
Jméno: RHD Nauit´ihaweru Awyrhez

Přezdívky: Nauísek, Nauitek

Pohlaví: Hřebec

Plemeno: oldenburg

Rok narození: 2002

Zaměření: Drezura, rekreace

Temperament: přiměřeně temperamentní

Jak se chová pod sedlem: vzorně

Stav: 10/10

Rok výroby:

 O Nautiovi: Nauísek je ochotný a milý, velice obětavý a kamaráský. Splňuje ideál dokonalého koně - perfektní stavba těla, lákavé zbravení, talent a ochota. Jsme moc hrdí, že takového koně můžeme mít u nás na ranchi.
Nauit nepatří RHD, ale Brendě, která u nás pracuje. Přesto ho půjčuje na výcvik jezdců, což si Nauit užívá.

Galerie:
Brenda a Nauit
Brenda a Nauit

Zase zpátky... Živá, ale nezdravá :D

13. ledna 2011 v 14:59 | Tinkerka (Artheth) |  NOVNIKY
Ahoooj :)
Po dloooouhé době jsem zase zpátky..událo se toho tolik, všechno vám musím vypovědět :D
Poslední pořádný článek (nepočítám stud book) byl zveřejněn 2. ledna, byla jím kapitola Šamíka. Takže jste se toho moc nedozvěděli.

1) škola se na mě valila a já si konečně mohu alesopň na čas oddychnout. Jen na čas. Vypadá to na 3 dvojky, takže poměrně luxusní..Možná k nám přijede nový koník..nepovím kdo, nepovím ani jméno, jelikož to je už docela jisté. Tak jo, já jsem ale slepice... :D bude se nejspíš jmenovat Excalibur. (čti eksalibr)
2) Nemůžu jíst, nemůžu zavřít pusu..mám rovnátka..a bolí to :D
3) Callísek pořád nestojí..je to mrzáček no :D
4) Nauitek se rychle zvyká, je nadšený, že je doma se svou Brendičkou. Co nejdřív mu udělám profilek.
5)Ani nevím, proč to píšu v bodech..jsem debil :D

Taky už tak chcete, aby bylo léto? Normálně se na tu otravnou kulatou zářící věc netěším, ale teď jo... Až zase bude zdravá travička, bude svítit sluníčko..jé, to bude báájo :D

Ještě musím říct, že máme na ranchi novou posilu. Dostala jsem ji od Marťáska na narozeniny, je to CM Bullyland. Irská cobka se jménem Paranormal Entity.
To je mimochodem supr psycho horor :D

Skáču od myšlenky k myšlence a text nemá řád..Dlouho jsem nepsala žádný článek, musím se zase dostat do cviku...
CM Smarty

Stud Book

4. ledna 2011 v 19:57 | Tinkerka
Hledáte-li rodiče pro vaše hříbě či již dospělého koně, jste na zprávném místě!
Koně pro lidstvo vždycky znamenali hodně, ať si říká kdo chce, co chce, je to tak. Pomyslete třeba na Alexandra Velikého a Bukephala, který ho ochotně nosil na hřbetě, když dobýval nová území. Kde by byl Alexandr, kdyby neměl Bukephala? Na čem by jezdili vojáci, jak by lidé cestovali, nebýt koní? A lidé si za to koní vážili, starali se o ně a šlechtili. A máme tu koně, jak je známe dnes. Koně všech plemen, velikostí a barev, máme tu koně různých povah, s různými strachy a talenty. A s hrdostí si dovoluji říci, že jedni z nejlepších koní jsou chováni u nás, na ranch Horsy Dream.
A chcete-li šampiona lákavého exteriéru, povahy a nadání, není nic lehčího, než vyplnit příslušný formulář.

Nabízíme převážně S/D list, připouštění hřebci jen výjmečně, přesto doufám, že si u nás vyberete.

Ráda bych také upozornila na genetiku: Prosím, dávejte si pozor na věci jako barvy nebo plemena! Vlastníte-li thorougbreda, jeho rodiči asi těžko budou APH a AQH...myslete ;)

Máte-li jakékoli dotazy, obracejte se na mě 24 hodin denně na e-mail Tinkerka11@seznam.cz

A nyní, pokud jste se již rozhodli prozkoumat skvosty, které vlastníme, vyberte si jeden z následujících odkazů:
stud book                                               formuláře                                   připouštění
Formuláře

4. ledna 2011 v 19:56 | Tinkerka
Sire/Dam list:
Jméno Vašeho koně:
Vaše Přezvídka, ranch, web:
Matka Vašeho koně:
Otec Vašeho koně:
Věk Vašeho koně:
Odkaz na profil Vašeho koně (nemáte-li web, domluvíme se na podrobnostech přes mail):

Dodatek: Sire/dam lze použít pouze v případě, je-li Váš kůň mladší než matka/otec, je-li stejného plemene (pokud jde o křížence dvou plemen, musí být jedno z plemen plemenem stejným).


Připouštěcí formulář:
Jméno Vaší klisny:
Vaše Přezvídka, ranch, web:
Jméno našeho hřebce:
Odkaz na profil Vaší klisny (nemáte-li web, domluvíme se na podrobnostech přes mail):

Dodatek: Jakmile se hříbě narodí, napište mi prosím ;)


Můj e-mail: Tinkerka11@seznam.cz

Připouštění

4. ledna 2011 v 19:55 | Tinkerka
Máte-li zájem připustit Vaši klisnu našim hřebcem, vyplňte formulář zde.

Nabízení hřebci, všichni v perfektním zdravotním stavu, většina bez zlozvyků.
Má-li kůň nějaký zlozvyk, je na to upozorněno v jeho profilu, je-li kůň vážněji nemocný, je vyřazen z nabídky.

Doufám, že jste si vybrali ;)

© Tinkerka 2009
Ranch Horsy Dream 2009-2011
Kopírujte se svolením majtelky blogu a chovejte se zde jako slušní lidé